Kanditát SDeO č. 5 - Eduard Lažanský

Eduard Lažanský

Věk: 38 let

Profese:

Technik

Hlavní priority, kterým se chci věnovat v zastupitelstvu:

Férová pravidla pro podnikání, turistický ruch, péče o seniory, životní prostředí

Rozhovor s Eduardem Lažanským:

Proč se hodláte angažovat v děčínské komunální politice?

Založil jsem v Děčíně rodinu, se kterou hodláme žít ve městě s vlídným prostředím, ideálními podmínkami pro rodiny s dětmi, seniory a lidmi, kteří chtějí vytvářet hodnoty a využít pracovních příležitostí. A právě v této oblasti je mnoho rezerv. Jsem přesvědčen, že komunální politika se má stát široce diskutovanou se všemi obyvateli města Děčína, a tím umožnit spravedlivě a účelově rozložit prostředky a možnosti ve prospěch většiny obyvatel. Nedílnou součástí je neustálé hledání a bilancování nad východisky pro rozvoj města ne podle osobních zájmů, ale podle zájmů občana samotného.

Proč kandidujete právě za SDeO?

Politická strana SDeO vznikla za účelem zprůhledňovat komunální politiku města Děčína. Jedním z primárních důvodů kandidatury za tuto stranu je politická čistota a nezatíženost strany vlivy, které ve většině případů ovlivňují rozhodování v neprospěch širokého pléna obyvatel.

Byl jste již v minulosti někdy politicky organizován?

Nebyl jsem nikdy angažován v politice.

Jaká jsou konkrétní témata, ve kterých se Vy osobně budete angažovat?

Oslovují mne všechna témata volebního programu SDeO, a to je další z důvodů, proč kandiduji za tuto stranu. Nicméně se chci primárně soustředit na tyto otázky: průhledná a nezaujatá výběrová řízení pro městské zakázky, podpora zaměstnanosti, rozvoj a podpora turistického ruchu v Děčíně a okolí, výstavba infrastruktury a zázemí pro seniory, ekologičtější doprava a vytápění ve městě.

Čím si myslíte, že můžete být přínosem pro zdejší komunální politiku?

V tom, co jsem zmínil výše.

Je něco, co byste chtěl svým potenciálním voličům právě teď říci?

Každý občan se může spolupodílet se stranou SDeO na tvorbě myšlenek a vizí na zlepšení života nás všech.