JAK VIDÍ STRANU DEMOKRATICKÉ OBNOVY MÉDIA

Na této stránce budeme umísťovat texty o SDeO, které se nám podaří zachytit v médiích. Pokud bude potřeba nějaké materiály okomentovat, najdete zde i příslušné komentáře. (Kopie novinových výstřižků jsou ve formátu pdf. Vyskytnou-li se problémy s jejich otevřením, pravděpodobně nemáte ve svém počítači nainstalovánu aktuální verzi programu Adobe Reader, který si můžete zdarma stáhnout zde.)

Článek: Představení SDeO ve Zpravodaji města Děčín

Ve Zpravodaji města Děčín v čísle 33/2010 se před komunálními volbami představily strany, které se následně ucházely o přízeň voličů. Je zde také sdělení SDeO, které najdete na straně číslo 6.

Otevřít Zpravodal 33/2010 ve formátu PDF

Článek: Věci veřejné vede J. Aster

Týdeník Princip číslo 29 (titulní strana) - 20. srpna 2010

Otevřít kopii výstřižku

Komentář k tomuto článku:

V úvodním článku minulého čísla Principu byla jsem posouzena panem Panenkou, šéfredaktorem týdeníku, že jedenácti jmény na naší kandidátce Strany demokratické obnovy (SDeO), která bude v říjnových komunálních volbách kandidovat do zastupitelstva našeho města, jsem „zatím nenaplnila své ambice“. Jak to, táži se? Napsala či řekla jsem snad někde, že mou ambicí je: mít 27 kandidátů na listině? Hlava nehlava, třeba ať různě posbíraných z odpadlíků jiných stran, třeba ať prospěchářů, kteří vycítili, že tam, kde jsou, jim už pšenka nepokvete, lidí různě pokřivených, nasazených z nejrůznějších (třeba stavebních) firem, převlékačů kabátů, korupčníků - ale hlavně: Ať je kandidátka plná! Hlavně mít těch svých 27 kandidátů. Co na tom, že pak po volbách třeba i bez jediného zastupitele? Koho to už zajímá. Sama se podivuji nad tímto klišovitým úsudkem.

Své ambice naplňuji. Mou ambicí bylo: Upozornit děčínskou veřejnost na její nehorázné balamucení ze strany vedení města ohledně údajně připravovaného („zamýšleného“) domova pro seniory v Děčíně: Splněno. Mou ambicí bylo: Ukázat, co se v místní ODS děje: Splněno. Ukázat na nehorázné „hospodaření“ současného vedení města: Splněno. Ukázat, co zmůže „pouhý“ jeden občan v občanské společnosti, který nemlčí: Splněno. Dát dohromady petici o tisíci podpisech občanů, nezbytnou k založení nové politické strany: Splněno. Založit novou politickou stranu, která se poučí z chyb a zkušeností získaných za posledních 20 let života v demokracii a začít od začátku: Splněno. Dát dohromady tým schopných, čestných lidí, se kterými budeme postupně naplňovat naši společnou vizi, vizi poctivé práce pro občany: Splněno. Jít do děčínských komunálních voleb: Splněno. Ptám se tedy: Zdá se Vám to málo za poslední půlrok, pane Panenko? (A jen předesílám: Tím to zdaleka nekončí.)

Petra Bostlová - předsedkyně Strany demokratické obnovy (SDeO)

© www.asram.cz